Ładowanie..

Naturalny, czyli jaki? O aranżacji wnętrz, dzięki którym jesteś sobą.
02-01-2019 | przez Retro Collection | tagi: naturalne podłogi, podłogi drewniane, deski postarzane, retro collection

Określenie „naturalny” odmienia się ostatnio przez wszystkie przypadki i dziedziny naszego życia. Zawsze w odniesieniu spraw dla nas ważnych, codziennych, wszechobecnych. Naturalne, czyli myślimy zgodne z prawami natury, prawdziwe, niepodrobione. Natura to podstawa, a w kontekście designu my dodajemy, że podstawa to naturalna podłoga.

Naturalnie, że lubimy rzeczy, rozwiązania, które znamy, czasem od zawsze. Projektując wystrój swojego domu podświadomie wracamy do korzeni. Chętnie wybieramy kolory, zapachy, w których czuliśmy się bezpiecznie. Dlatego w designie, coraz częściej cenimy materiały jakby wprost zaczerpnięte z natury. Sięgamy po elementy wykończenia wnętrz wykonane z materiałów naturalnych, czyli z drewna, czy kamienia. W połączeniu z delikatnymi barwami beży, brązów i szarości sprawiają, że pomieszczenia stają się nastrojowe, klimatyczne. 

Jeśli więc urządzając wnętrza poszukujemy kojących aranżacji, komfortu i równowagi warto wybrać podłogę drewnianą. Tak, jak w przypadku Retro Collection niemalże sauté, będąca odzwierciedleniem natury, z nierównościami i fakturą drewna.

Brushed Line Retro Collection

Linia ta eksponuje największe walory drewna i pozwala zachować kontakt z naturą w każdym domu. Powierzchnia podłogi została poddana procesowi intensywnego szczotkowania, co podkreśla oryginalny rysunek drewna i  daje efekt wyraźnego postarzenia. Wyszczotkowane słoje, jakby przyjmując zaproszenie do zabawy kolorami i światłem, eksponują ciekawe barwy i kontrasty, zapewniając unikalny efekt. Czterostronna faza optycznie uwydatnia poszczególne elementy podłogi co nadaje powierzchni dynamiki.

Naturalny, czyli jaki? O aranżacji wnętrz, dzięki którym jesteś sobą.

Natura jest pełna zaskakujących rozwiązań. Musi jednak spełniać oczekiwania współczesności. Dlatego nowoczesne technologie produkcyjne w przypadku podłóg postarzanych sprawiają, że te deski łączą unikalny design i dużą funkcjonalność. Mogą być z powodzeniem stosowane na ogrzewaniu podłogowym, a pokrycie ich jeszcze na etapie produkcji trzema warstwami naturalnego olejowosku gwarantuje bezproblemową, wieloletnią eksploatację. Aranżując wnętrze warto pamiętać, że podłoga z linii Brushed będzie doskonałą bazą dla wystroju nowoczesnego salonu, gabinetu, loftu i tłem dla wyrazistych w barwie czy formie lamp, krzeseł, kanap. Te deski stworzą wyjątkowy klimat we wnętrzach nieprzeładowanych, eleganckich. Pozwolą także wyeksponować miękkie materiały w sypialni, czy pokoju dziecięcym. Taka szczotkowana podłoga zagwarantuje oryginalny efekt aranżacji wnętrza i będzie nas cieszyć przez lata, bo mimo zmieniających się trendów zachowa swą ponadczasową uniwersalność.


Top
Zamów próbki podłóg Jawor-Parkiet