Ładowanie..

Podłoga Retro idealna na wilgoć i narciarskie buty
14-01-2020 | przez Retro Collection | tagi: podłoga drewniana, podłoga postarzana, pielęgnacja podłogi, konserwacja

Niejednokrotnie stąpały po niej rzesze turystów – przede wszystkim miłośnicy sportów zimowych. Czy podłoga przetrwała rok zmagań z różnego rodzaju obuwiem, wilgocią i nieustannie dużym ruchem? Otóż tak, co więcej prezentuje się tak samo doskonale. Potwierdza to opinia eksperta, Piotra Skoniecznego, odpowiedzialnego za montaż podłogi, który po roku pracy przy tak dużym obciążeniu, ocenia jej stan na piątkę z plusem. Podłoga drewniana przy odpowiedniej pielęgnacji i konserwacji wygląda tak, jak zaraz po ułożeniu. Ta w pizzerii w Ośrodku Kurza Góra została już także przygotowana na nowy sezon, tj. odkurzona, umyta i zakonserwowana impregnatem z domieszką oleju koloryzującego Jawor-Parkiet – podsumował Skonieczny.

Recepta na „zdrową” podłogę
Firma Jawor-Parkiet doradza, co można zrobić, aby móc cieszyć się naturalnym pięknem podłogi drewnianej przez długie lata.
W gruncie rzeczy, sprawa wydaje się prosta. Wystarczy tylko bieżąca pielęgnacja. W jaki sposób? Zdradzimy kilka najważniejszych zasad, które zastosowano także w pizzerii na Kurzej Górze.
Lokal gastronomiczny z przeznaczeniem głównie dla narciarzy, narażony jest szczególnie na ciągłą wilgoć oraz „królowanie” twardego obuwia narciarskiego. Dlatego jeszcze przed zaproszeniem pierwszych gości powinno się wykonać pielęgnację desek, a później systematycznie tego pilnować. Gwarancją pełnej ochrony, jak i zachowania estetyki podłogi drewnianej są środki rekomendowane przez producenta. I tu należy podkreślić „przez producenta”, ponieważ stosowanie tzw. środków marketowych, które mogą wchodzić w reakcję z powłoką wykończeniową podłogi drewnianej, może mieć wpływ na nadmierne jej rysowanie w przyszłości. A tego byśmy nie chcieli… Profesjonalne pielęgnaty zwiększą odporność na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne oraz wydłużą żywotność podłogi drewnianej.

Proste, ale ważne
Do innych metod pielęgnacji desek na podłodze zalicza się wyposażenie pomieszczenia w nawilżacze powietrza, które zadbają o właściwy poziom wilgoci w pomieszczeniu przez cały rok. Najbardziej newralgiczne pory to oczywiście lato i zima. W pierwszym przypadku wilgotność jest bardzo wysoka, a w drugim bardzo niska. Ma to bezpośredni wpływ na drewno, które w dużej mierze chłonie wilgoć z powietrza.
Nie możemy także zapominać o bieżącym usuwaniu zanieczyszczeń. Wrogiem numer 1 podłogi drewnianej jest woda. Kiedy tylko ją zauważymy, powinniśmy natychmiast usunąć ciecz, ponieważ może wywołać nieodwracalne zmiany mechaniczne i estetyczne. A przecież taka pielęgnacja to nic trudnego. Bierzemy suchą lub lekko wilgotną ścierkę, przecieramy i gotowe.

Stary Młyn – gotowa podłoga, która ma już swoją historię
Podłoga, którą do aranżacji pizzerii zaproponował Jawor-Parkiet to Stary Młyn Dąb Retro Handmade Line. Ta FertigDeska o głębokiej ciemnej barwie niczym wehikuł czasu przenosi nas do tradycyjnej, warmińsko-mazurskiej wsi. Te unikalnie postarzane dębowe deski z wyraźnie zarysowanym rysunkiem słojów i dużymi sękami są powrotem do regionalnej tradycji. Zdobią je m.in. ręczne heblowanie, szczotkowanie, barwienie i olejowanie. Naturalne pęknięcia, wgniecenia, wyeksponowane naturalne przebarwienia imitują ślady wieloletniego użytkowania i nadają podłodze wyjątkowo rustykalnego charakteru. To szczególnie ważne, kiedy idealną do aranżacji wnętrza wydaje się być podłoga postarzana. W przypadku podłogi z Retro Collection nie trzeba robić nic więcej. Ona ma już swoją historię i oddaje ją wnętrzu, które zdobi.

Nawet w trudnym pomieszczeniu, tak jak w pizzerii w Ośrodku Narciarskim Kurza Góra, za sprawą właściwej konserwacji i pielęgnacji, drewniana podłoga będzie wyglądać „jak nowa”. A codzienna dbałość o nią podkreśli naturalne piękno rysunku drewna, pozwalając cieszyć się tym widokiem długie lata.

 

 


Top
Zamów próbki podłóg Jawor-Parkiet