Ładowanie..

Surowy i minimalistyczny - męski design doskonały
27-12-2018 | przez Retro Collection | tagi: styl surowy, minimalistyczny styl, podłogi stylowe

To nieprawda! – chce się głośno zaprzeczyć, kiedy słyszymy, że wystrój wnętrza, w którym żyją i pracują mężczyźni nie ma dla nich znaczenia. Owszem, może rzadziej wychodzą z inicjatywą remontu, nawet drobnych zmian, ale to tylko dlatego, że to, co zaprojektowano właśnie dla nich, musi być funkcjonalne i dopasowane. Dlatego też nie wymaga częstych ingerencji. Jaki jest więc ten męski design doskonały?

Architekci wymieniają – ciemne kolory albo kontrastująca z nimi biel. Prostota, ale zarazem oryginalność we wzorach. Wystrój męskiego mieszkania czy biura musi być praktyczny, dopasowany do funkcji, którą spełnia. Trudno znaleźć tu bibeloty, ozdobniki, które tylko zajmują miejsce i wymagają częstszego sprzątania. Mężczyzna wybierając styl wnętrza, w którym będzie czuł się dobrze, zdecyduje się najszybciej na design skandynawski, industrialny. Postawi na proste formy, szlachetne, często naturalne materiały, takie jak kamień, szkło i drewno. Design absolutnie nieprzypadkowy, ale przemyślany, jakby wynikający z chłodnej kalkulacji.

Surowy i minimalistyczny - męski design doskonały

Do takiego wnętrza architekci często proponują podłogę Intensive Line z Retro Collection. Łączy ona w sobie aranżacyjne przeciwieństwa – minimalizm z mocno wyczuwalną, szorstką strukturą, surowość z trójwymiarowym, załamującym światło wzorem powstałym w wyniku wykończenia powierzchni intensywnymi śladami po pile. Te deski na podłodze to synonim kreatywnej elegancji i miejskiego wzornictwa. Dlatego będą iść w parze z głębokimi odcieniami szarości, granatu, tak modnego obecnie burgundu. To tu znajdziesz wygodne, geometryczne sofy, a przy nich metalowo-szklane albo będące połączeniem drewna i kamienia stoliki. Trudno tu szukać pluszowych poduszek, ale ciemny dostojny welur sprawdzi się na oknach i zda egzamin, kiedy trzeba będzie skryć się przed światem.

Nie bez znaczenia dla wykorzystania właśnie podłogi Intensive Line z Retro Collection we wnętrzach dedykowanych mężczyznom jest to, że w swojej formie, strukturze przywołują naturę. To właśnie do takiego efektu dążą producenci, tworząc podłogi postarzane. Najpierw staranna selekcja surowca – zwykle jest to drewno dębowe, a następnie, jak w przypadku Retro Collection, wzbogacenie procesu obróbczego o rzetelną pracę rzemieślniczą z wykorzystaniem tradycyjnych narzędzi stolarskich. W tym przypadku ślady po pile tworzą niespotykany efekt kratki. Wyrazisty wzór załamuje światło, a kolor czyni niejednoznacznym. Brak fazowania pozwala z kolei osiągnąć efekt jednolitej powierzchni, co optycznie powiększa wnętrze. Charakterystyczne, niecodzienne podłogi z linii Intensive zdominują całe wnętrze, podkreślając jego charakter.

A o indywidualizm i oryginalność w męskich wnętrzach właśnie chodzi.


Top
Zamów próbki podłóg Jawor-Parkiet